Dove Hair Series

IMG_1074

IMG_1074
IMG_1075
Bildiğiniz gibi, saçlarımı uzun zamandır platin renge boyatıyorum. Kuaförüm her ne kadar bakım yapıp, saçlarımın yıpranmaması için uğraşsa da, bu kadar açık renk, ne olursa olsun, saçı matlaştırıp, cansızlaştırıyor. Üstelik bir de mevsim yazsa, deniz, güneş, klor bir arada saçları iyice mahvediyor. O yüzden, şimdilerde saç konusunda benim en büyük yardımcım Dove’un yeni Regenerate Nourishment serisi. İşlem görmüş ve yıpranmış saçlar için geliştirilen bu yeni seri, Kırmızı Yosun ve Keratin Nutri Kompleks içeren formülü ile, ilk yıkamadan itibaren yıpranma belirtilerinin azalarak kaybolmasına yardımcı oluyor.
Seri 4 üründen oluşuyor: şampuan, saç bakım kremi, maske ve yeni bir format olan, serum ve yağın birleşimi serum-in-oil. Ürünlerin içindeki kırmızı yosun, aslında benim bildiğim kadarıyla anti-aging özellikli cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir bitki, ilk kez bir Dove saç bakım ürününde görüyorum, o yüzden çok şaşırdım denemeden önce. Keratin Nutri Kompleks ise yıpranmış saçı hayata döndürmek için tasarlanmış bileşenlerden oluşuyormuş. Saç için keratin bakımı ne kadar önemli, zaten biliyorsunuz. Saç telinin onarılması için ben özellikle bugüne kadar içinde keratin bulunduran şampuanları tercih ediyordum, bu seride keratinle beraber başka besleyici maddeler de olması benim saçlarıma çok iyi geldi.
Saç bakım kremini düzenli olarak her şampuanlamadan sonra, maskesini ise haftada bir kez (veya saçlarınızın yıpranmışlık seviyesine göre ihtiyaç duydukça) kullanabilirsiniz. Saç bakım kremini saçlarınızın boylarından uçlarına doğru uygulayın, diplere gelmesinden kaçının. 2 hafta sonunda saçlarınızın bebek saçı gibi olduğunu göreceksiniz.
Serinin bir de çok değişik bir saç serumu mevcut: Serum-in-oil demişler. Bu ürün aslında yağ ile serumun birleşiminden oluşuyor: yağ özelliği sayesinde, saç telinin içine daha iyi ve hızlı bir şekilde geçebiliyor, serum özelliği sayesinde ise, yıpranmış saçı besleyip, eski sağlıklı görünümüne dönmesine yardımcı oluyor. Özellikle krem ve serumun farkı anında gözlenebiliyor. Saçınız yumuşacık ve pırıl pırıl görünüyor. Siz de saçınızı sürekli boyatıyor ve yazın yıpratıcı etkilerinden kurtulmak istiyorsanız, bu seriye bir şans vermenizi öneririm. Üstelik kokusu da bir harika, uzun süre saçta kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir