Bodrum Cup 2017

IMG_3276

Bildiğiniz gibi geçen hafta, Bodrum Cup yelken yarışları nedeniyle Bodrum’daydım. Böylece, benim için Mayıs ayında Ecco Shoes ile Bodrum’da bir gulette başlayan yaz, Ekim ayında, gene aynı koylarda, başka bir gulette bitmiş oldu.
Daha önce, daha doğrusu bizim teknenin ilk yıllarında, babamlarla bir iki ufak yarışa katılmıştım(şu anda tencereler, tavalar, televizyonlar, o kadar dolu ki, mümkün değil), ancak böyle büyük bir organizasyonda ilk defa yer aldım, nasıl da zevkliymiş.
Instagram’da da bahsetmiştim, Bodrum Cup, bundan tam 29 yıl önce, Erman Aras tarafından, Bodrum’un simgesi olan guletlerin yelken yapması amacıyla düzenlenmiş. Bilirsiniz Bodrum’a has bu ahşap tekneler, Mavi Yolculuk sırasında en fazla Cenova denilen ön yelkenlerini açarlar. Ancak pek fazla göremesek de, bu son derece estetik teknelerin, full yelken seyrini izlemek ayrı bir zevktir. İşte en azından, Bodrum Cup sayesinde bizler bu zevki tadabiliyoruz, tekneler de biraz pasını atmış oluyor senede bir de olsa :)
Biz yarışları, Karyalı Yacthing’e ait Karyalı teknesinde izledik. Bütün personel son derece kibar ve sıcak, kamaralar tertemiz, yemekler inanılmaz lezzetliydi. Eğer önümüzdeki sezon için Mavi Yolculuk düşünen varsa, bu tekneye bir baksın derim. Ayrıca teknenin sahibi Engin Bey, aynı zamanda bir çok özel çocuğa destek amacıyla kurulmuş Bodrum Sağlık Vakfı’nın da Yönetim Kurulu Üyesi. Hatta bu sene Bodrum Cup’ta yarışan teknelerin flamalarını, kimi elleriyle, kimi kalemlerle bu çocuklar boyamış. Süper değil mi?
Neyse, dönelim yarışlara. Neler mi yaptık? Bodrum-Kissebükü ayağından sonra Kissebükü’nde bütün tekneler birbirine bağlayarak geceledik. Mis gibi havada denize girdik. Türk denizciliğinin simgesi Sadun Boro’yu, adına yapılan anıtın önünde andık. Gökova’nın imara açılmasına yol açabilecek yasa tasarısını protesto ettik. Her akşam farklı bir yerde konser dinledik. Çok güldük, çok eğlendik, çok insan tanıdık. Gerçekten müthiş bir deneyimdi. Ben maalesef yarışların 5. gününde Yalıkavak-Gümüşlük etabı başlamadan önce ayrılmak zorunda kaldım. Ancak o gece Gümüşlük’deki günbatımında ve ertesi gece Palmarina’daki MFÖ konserinde, fena halde aklım kaldı :) Neyse, seneye diyelim artık. Üstelik seneye 30. Yıl şerefine İstanbul’dan başlayacakmış yarışlar. Şimdiden heyecanlıyım :))

ORG_DSC09957 ORG_DSC00046 ORG_DSC00052 IMG_2584 ORG_DSC00093 ORG_DSC00097 ORG_DSC00113

Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c4 preset

ORG_DSC00163 IMG_2726

Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c4 preset

IMG_2764 IMG_2792

Processed With Darkroom Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c4 preset

Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c4 preset

Processed with VSCO with c6 preset Processed with VSCO with c4 preset

IMG_3274 IMG_3275 IMG_3276

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir